Útulňa Dobrého pastiera na Kňazovke.

Útulňa Dobrého pastiera na Kňazovke.

Útulňa Dobrého pastiera na Kňazovke sa nachádza na výhľadovom vrchu Kňazovka  vo Volovských vrchoch  neďaleko obce Olcnava. Priestory útulne určené na prespanie a sú vystlané kobercom.

Dátum posledného overenia informácií:  21.4.2021

Kategória: chata

Kraj: Košický

Okres: Spišská nová ves

Obec: Olcnava

Nadmorská výška:  840 m n.m.

Najbližšia autobusová zastávka:  Olcnava

Najbližšia železničná zastávka:  Olcnava

Turistické trasy:  Na vrch Kňazovka sa dostanete z obce  Olcnava po žltej turistickej trase cca po 40 minútach, alebo po modrej značke opačným smerom do obce Poráč tiež cca 40 minút. 

Dostupnosť:  Nenáročná trasa.

Parkovanie:  Nie

Náročnosť od najbližšej obce / parkoviska / zastávky: Pešo asi 40 minút

Chránené územie:  mie

Možnosti stravovania:  Nie

Počet miest:  Vnútri sa nachádza malá lavička a dva priestory určené na prespanie pre 7 osôb (dole 5 osôb a navrchu pod spojivom strechy pre 2 osoby).

Kontakt

Popis:  

Útulňa Dobrého pastiera na Kňazovke sa nachádza na výhľadovom vrchu Kňazovka (840 m n.m.) vo Volovských vrchoch  (podcelok Hnilecké vrchy)  neďaleko obce Olcnava. Útulňa má trojuholníkové priečelie a sedlovú strechu. Vysoká je približne dva metre, široká približne 1,8 metra a jej dĺžka je približne 3,8 metra. Nad dverami je umiestnený obraz asi Dobrého pastiera. Vnútri sa nachádza malá lavička a dva priestory určený na prespanie pre 7 ľudí (dole pre 5 osôb a navrchu pod spojivom strechy pre 2 osoby). Priestory určené na spanie sú vystlané kobercom.  Útulňa nemá vykurovacie teleso. Na vrchole vrchu Kňazovka , ktorý tvorí plošina a malá horská lúka sa nachádza aj kríž, kovová schránka s vrcholovým denníkom a niekoľko lavičiek, z dôvodu občasného konania bohoslužieb na tomto mieste. Približne 30 metrov naľavo od kríža sa ocitnete na vyhliadke, kde sa vám naskytne nádherný pohľad na obec Olcnava, Národnú prírodnú rezerváciu Dreveník a majestátny Spišský hrad. Zalesnený svah Kňazovky ponúka taktiež výhľady na Spišský región a geomorfologický celok – pohorie Branisko.

 

GPS: N 48° 53,9233′, E 20° 45,1003′

 

mapa © Freemap Slovakia, dáta © přispěvatelé OpenStreetMap, © SRTM

 

Zaujímavé miesta v okolí

 

Ďalšie informácie a zdroje citácií

Olcnava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *