Prekliatie Salemu (Palermo II.)

Prekliatie Salemu (Palermo II.)

Mestečko Salem je fiktívne mesto z románu Stephena Kinga, ktoré ovládli upíri, ktorí cez deň vyzerajú ako normálni ľudia. Pod rúškom tmy však prichádza do mestečka smrť a tečie krv. Ako hra plynie a čas beží, pribúda obetí a zúfalí obyvatelia mestečka sa snažia zistiť, kto z ních je upírom a kto obyčajným človekom.

Jedná sa o tématický upgrade hry Mestečko Palermo, kde upravíme názvy postáv, úvodný príbeh, ale inak sú pravidlá, až na drobné úpravy rovnaké.

 

Rozdiely oproti originálnej hre Mestečko Palermo:

Názvy postáv: 

Upíri – v pôvodnej verzií Mafiáni (na hracej kartičke označujeme ako U1, U2, U3,…)

Šeriff – v pôvodnej verzií Corrado Cattani (na hracej kartičke ako Š)

Ostatné sú rovnaké.

 

Ďalšie postavy a ich schopnosti:

Tak ako pri pôvodnej hre + možné doplniť o:

Čarodejnica (Č) – raz za hru môže niekoho zmeniť na upíra alebo naopak. Ona sama však nevie kto je kto, tak si vyberá náhodne. Môže tak z upíra spraviť bežného občana, ale nedopatrením aj naopak – z hociktorej inej postavy spraviť ďalšieho upíra. Tento nový upír, ak bol inou postavou (nie iba obyčajným občanom) bude mať  od teraz dve úlohy. Môže sa tak stať, že Corrado Cattani bude Corádom aj upírom zároveň. Hra sa tak môže zaujímavo zamotať.

Pracovník transfúznej stanice (znak kvapky) – môže niekomu darovať krv a tak ho na istý čas (noc + deň) zachráni pred smrťou – upíri ho v tú noc nemôžu zabiť a občania ďalší deň odstrániť. Ak krv dostane upír, nič sa nedeje, v tú noc má proste hody 😀 .

Satorsta (S) – nie je samostatnou postavou, hráči si ho volia prvý deň spomedzi seba (môžu tak za starostu zvoliť upíra, Cattaniho alebo hociktorého iného hráča). Pri hlasovaní cez deň má dva hlasy (ak si zvolíte za starostu nedajbože upíra, mestečko má proste smolu, hrať sa to ale stále dá). Ak náhodou starosta počas hry zahynie, hneď sa musí voliť ďalší starosta spomedzi žijúcich hráčov.

 

Veríme, že vás hra v tejto verzií zaujme, v Dračej stope sme s ňou mali úspech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *