Na sultána

Na sultána

Pokojová hra, ktorá rozvíja slovnú zásobu a dá sa pri nej zasmiať. Vhodná po fyzickom výkone ako kľudová aktivita alebo na pochod.

Typ hry: zábavná

Pre vek: +8

Počet hráčov: +2

Priestor: nezáleží

Čas trvania: 20 munut

Hra rozvíja: slovnú zásobu

Pomôcky: žiadne

Pravidlá

 

Sultána predstavuje v tejto hre vedúci. Sedí oproti hráčom, v najpohodlnejšom kresle. Ostatní sa rozsadili na obyčajné stoličky okolo stola. Sultán je typický orientálny despota a často poddaných tyranizuje svojimi rozmarmi. Okrem iného občas neznáša niektoré písmeno. Povie napríklad: „Dnes nemôžem ani vystáť hlásku A!“ A hneď dodá: „Čo dáte svojmu najmilostivejšiemu panovníkovi sultánovi Tyrlovi I. na večeru?“

Hráči začnú v smere hodinových ručičiek hovoriť rýchlo rôzne druhy jedál. Trebárs: „Rožok, puding, ovocné želé, atď.“ Každý musí povedať jedno jedlo, v ktorom nie je žiadne „a“. Kto sa pomýli , zaváha dlhšie ako tri sekundy alebo opakuje to, čo už povedal niekto pred ním, musí predstúpiť pred sultána a ten mu spraví na čele opáleným korkom alebo drievkom čiarku.

Sultánove otázky sú zakaždým iné a sprotiví sa mu vždy iné písmeno. A nie sú to len samohlásky, niekedy neznáša niektorú spoluhlásku. Občas mení zakázané písmená rýchlejšie ako otázky. Raz chce, aby mu poddaní doporučili dobrého autora na čítanie, inokedy sa pýta na kvetinu, vtáka, mesto, pohorie, rieku. Čím je vedúci vynaliezavejší a čím lepšie vie svoju rolu zahrať, tým je v klubovni viac smiechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *