Košice: Nová dobrovoľnícka iniciatíva bude pomáhať tam, kde treba

Košice: Nová dobrovoľnícka iniciatíva bude pomáhať tam, kde treba

20.11.2020, draciastopa.sk

 

Košice: Občianske združenie Dračia stopa spúšťa dobrovoľnícku dobročinnú iniciatívu Dračia stopa pomáha ; ). 

Myšlienkou novej iniciatívy fungujúcej v Košiciach bude dobrovoľnícka pomoc a zmobilizovanie dobrovoľníkov všade tam, kde momentálne bude potrebné pomôcť. Od darovania krvi, cez celoplošné testovania, zapojenie komunít pri upratovaní životného prostredia, rôzne zbierky, materiálna pomoc a pod.

Samozrejmosťou budú aj  osvetové, ekologicky zamerané akcie a plánované podujatia dobročinného charakteru, ako boli v minulosti napr. festival voľného času, pomoc s projektom V-day a s projektom Rastieme s deťmi. Iniciatíva plánuje rozvinúť spoluprácu s rôznymi združeniami ekologického, športového a komunitného charakteru.

Na činnosť chce iniciatíva využiť animátorov Dračej stopy, ale aj každého, kto ochotne priloží ruku k dielu. Pre aktívnych dobrovoľníkov sa vytvára systém motivácie, ktorý bude zahrňovať školenia, podporu pri účasti na kurzoch a vzdelávacích projektoch iných organizácií, možnosť získať minigrant na realizáciu zaujímavého projektu, mentoring, materiálna a iná pomoc pri záverečných prácach a rôznych projektoch napr. do školy, teambuildingové akcie alebo viac merchendisingu zdarma k dispozícií.

 

Viac informácií nájdete v príslušnej sekcií na stránkach OZ Dračia stopa

Čítajte viac: https://draciastopa.sk/dracia-stopa-pomaha/

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *