Jeden z nás

Jeden z nás

Jedného dňa príde pošta jednému z nás. Všetci vieme čo to znamená, práve on sa stal predsedom klubu a potrebuje nabrať nových členov. To sa ostatným dvakrát nechce a tak ich vyzve zahrať si hru “Jeden z nás”.

Typ hry: intuitívna hra, zoznamovacia hra, pohybová

Pre vek: +8/10/12 

Počet hráčov: pre kolektív

Priestor: exteriér

Čas trvania: 30 min. – 1 hod.

Hra rozvíja: motoriku a pamäť

Pomôcky: mäkšia lopta

Pravidlá

Táborový vedúci odovzdá list vybranému dieťaťu, ten list otvorí a získava miesto predsedu klubu. Predseda hodí loptu vysoko do vzduchu a kričí meno iného hráča. Ostatní utekajú, okrem privolaného hráča, ktorý sa musí snažiť loptu chytiť čo najrýchlejšie. Len čo chytí loptu, zakričí „JEDEN z NÁS!“ a všetci zamrznú. Potom hodí loptu na jedného zo zamrznutých. Ak sa lopta dotkne, táto osoba dostane “Č“. Ak sa hráč netrafí, pripadne písmeno “Č” jemu. Prvý, ktorý získa celú sadu písmen “ČLEN”, stáva sa členom a kontrolórom. Ten bude mať za úlohu kontrolovať či sa lopta dotkne hráča alebo nie, tiež získava plnú imunitu voči zamrznutiu.

Vyhodnotenie:

  1. Vyhráva hráč, ktorý ostal sám a nestal sa členom
  2. Vyhráva klub ak dvaja poslední hráči majú “Č,L,E” obaja sa tak automaticky stávajú členmi klubu.
  3. Vyhrávajú hráči ak sa prvý hádzajúci netrafí ani raz a stane sa ČLEN, vtedy má predseda možnosť ešte niekoho trafiť, ak sa tak nestane, klub krachuje a hra sa končí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *