Črievičky pre princeznú

Črievičky pre princeznú

Zoznamovacia hra vhodná pre koedukovaný kolektív, kde je približne 50% dievčat a 50% chlapcov

Typ hry: behacia

Pre vek: +8

Počet hráčov: +8

Priestor: nezáleží

Čas trvania: do 20 minút

Hra rozvíja: pamäť, pozornosť

Pomôcky: topánky (papuče), ktoré majú deti obuté

Pravidlá

Táto hra je vhodná pre zmiešanú skupinu. Na začiatok rozdelíme deti do dvoch skupín tak, aby v rámci skupiny bol rovnaký počet chlapcov a rovnaký počet dievčat. Ak sa to nedá, vedúci si musí nejako poradiť.  Každý rytier dostane svoju dámu. Pred začatím hry sa zoznámia a obzrú si jeden druhého.

Tímy sa postavia oproti sebe, asi 15 – 20 metrov od seba. Dámam sa vyzujú topánky a hodia sa na kopu do stredu ihriska. Po odštartovaní majú rytieri za úlohu čo najskôr doniesť obuv svojim dámam. Rytier však smie niesť naraz len jednu topánku a dáma pri obúvaní nerozpráva – dovolené sú iba gestá.

Nakoľko, každý rytier obúva iba svoju dámu, jednotlivé týmy nemusia mať rovnaký počet dvojic, ale odporúčame to spraviť tak, nakoľko deti tento fakt väčšinou nechápu a budú vznášať neopodstatnené protesty na férovosť.

Vyhodnotenie:Družstvo, v ktorom obujú rytieri svoje dámy ako prví, vyhráva.

Poznámky: Hru je možné obmeniť tak, že sa bude hrať po dvojiciach. Vyhrá dvojica, v ktorej rytier ako prvý obuje svoju dámu. Ďalšia obmena je, že aj rytieri budú vyzutí a budú si hladať svoje topánky aj topánky svojej dámy.

Ak chcete podporiť spoluprácu, povoľte rytierom vrámci družstva si navzájom pomáhať. V takom prípade musia mať družstva rovnaký počet hráčov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *