Chata Thermal Kaluža

Chata Thermal Kaluža

Krátky popis… 

Zrekonštruovaná Chata Thermal sa nachádza na Zemplínskej Šírave, v rekreačnom stredisku Kaluža, necelých 20 m od Thermalparku Šírava. Vďaka ideálnej polohe chaty si tu môžete užívať príjemnú letnú dovolenku.

Dátum posledného overenia informácií: 16.6.2021

Kategória: Ubytovanie Komerčné

 

Kraj: Košický

Okres: Michalovce

Obec: Kaluža

Nadmorská výška: 121 m n.m.

Najbližšia autobusová zastávka:  Kaluža

Najbližšia železničná zastávka: Michalovce

Turistické trasy: Nie

Dostupnosť: pešo, bicyklom, autom

Parkovanie: Áno

Náročnosť od najbližšej obce / parkoviska / zastávky:  Nenáročné

Chránené územie:  Nie

Možnosti stravovania:  Nie

Popis: 

Počas celého roku si môžete prenajať túto moderne vybavenú Chatu Thermal. Štýlovo zariadená a plne klimatizovaná chata je vhodná pre skupinku 4 až 6 hostí.

Chata sa skladá z obývacej miestnosti, kuchyne, dvoch spální a kúpeľne s toaletou.  V obývacej miestnosti si môžete pozrieť televízor so satelitným príjmom, vychutnať jedlo na posedení aj oddýchnuť na gauči. Gauč počas noci poslúži ako prístelka pre dve osoby. Z obývacej miestnosti sa môžete dostať na terasu aj do kuchyne. Súčasťou kompletne vybavenej kuchyne je keramická varná doska, el. rúra, chladnička s mrazničkou, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra a kuchynský riad.

Pokojný spánok si vychutnáte v jednej z dvoch spální. Každá disponuje manželskou posteľou. Do jednej sa dá navyše umiestniť detská cestovná postieľka. Komfort počas pobytu poskytuje kúpeľňa so sprchovacím kútom, žehličkou, toaletou a bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Oddychovať môžete aj na terase s posedením alebo na sedení pri chate. K dispozícii je tiež gril a vybavenie na hru futbalu a bedmintonu. Pod chatou sú garáže na uloženie bicyklov, 4-kolky, motorky, skútra alebo člnu. Rybári sa potešia 50 m vzdialenej vodnej hladine. Parkovanie vozidiel je zabezpečené priamo pri chate. 

Ponuka aktivít v okolí: Zemplínska šírava je dobrá voľba na kúpanie, člnkovanie, slnenie alebo lov rýb. Vynikajúci relax pre telo aj dušu nájdete v Thermalparku Zemplínska Šírava – v aquaparku s wellness, ktorý je otvorený počas celého roka. Aktívnejší môžu využívať cyklotrasy vedúce okolím. Peší turisti si môžu naplánovať výlet k Vinianskemu jazeru aj hradu, do Vihorlatských vrchov, na Sninský kameň alebo Morské oko. V zimnom období si môžete zalyžovať na svahoch lyžiarskeho strediska Ski Park Chlmec.

 

Počet miest: 6 lôžok, 4+2

 

Kontakt: Miloš Tkáč

 

GPS:  N 48° 48,1689′, E 22° 0,1322′

 

mapa © Freemap Slovakia, dáta © přispěvatelé OpenStreetMap, © SRTM

 

 

Zaujímavé miesta v okolí

 

 

 

Ďalšie informácie a zdroje citácií

Obec Kaluža, Thermal Park Šírava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *