Burzy

Burzy

Plnohodnotné športové a záujmové kluby s pestrou činnosťou majú pomerne široké formy práce s mládežou. Po rokoch aktivít sa vám v sklade určite nazbiera veľké množstvo predmetov, hračiek, drobností a výbavy, ktorú už nepotrebujete.

 

Raz za čas je organizovanie búrz na rôzne témy príjemným oživením činnosti. Skúste napríklad burzu hračiek. My, v Dračej stope sme niekoľkokrát úspešne zorganizovali herňu spoločenských hier spojenú s burzou.

 

Akoby taká burza mohla vyzerať? Popíšem vlastné skúsenosti :

Oslovte všetkých členov s ponukou, že ak majú doma knihy, hračky, spoločenské hry a pod., ktoré už neplánujú používať, nech ich donesú a môžu si ich vymeniť za niečo iné v podobnej hodnote.

Vyrobte letáčiky, ktoré poroznášate do bytových domov okolo klubovne a tým môžete do akcie zapojiť aj verejnosť a spraviť vašu burzu úspešnejšou, väčšou. Spravte propagáciu na miestnej škole.

Dohodnite sa miestnymi novinami, aby vám o pripravovanej burze uverejnili krátky oznam, nezabudnite využiť aj sociálne siete, dnes majú veľkú silu.

Burza by mala fungovať na princípe výmeny – kus za kus. Ak návštevník nemá čo dať na výmenu, môže váš klub podporiť symbolickým finančným darom, za ktorý si vyberie niečo z ponuky na burze.

 

Takto zorganizovaná akcia má pre komunitu veľký význam a vaši členovia sa určite radi zapoja. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *