Bomba, nálet

Bomba, nálet

 

Jednoduchá hra na trasu, kedy nikdy neviete, čo a kedy sa udeje a je na vašej imrpovizácií ako budete reagovať.

 

Typ hry: na trasu, pohybová

Pre vek: +5 rokov

Počet hráčov: +2 + vedúci

Priestor: na trasu

Čas trvania: kým vás bude baviť – aj 2 hodiny

Pomôcky: bez pomôcok

 

Pravidlá

Jednoduchý spôsob ako urobiť nudnú a dlhú trasu zaujímavým a dobrodružným putovaním. Zahráme sa na prieskumníkov nepriateľského územia a dohodneme si s hráčmi niekoľko signálov a čo sa musí udiať ak signály zaznejú, aby prežili. Signály môžu zaznieť náhodne počas celej trasy, tak ako náhodne na nás môže zaútočiť nepriateľ alebo nás ohroziť iné neočakávané nebezpečenstvo.

 

Signály:

BOMBA! – všetci si musia okamžite ľahnúť na zem a nehýbať sa (ak je blato, stačí čupnúť)

MÍNA! – všetci musia ostať ako sochy a nehýbať sa

NÁLET! – do desiatich sekúnd sa musia všetci schovať tak, aby vedúci, ktorý dal signál ich z miesta nevidel. Vedúci môže hráčov hľadať iba pohľadom a nesmie sa pohnúť. Prežijú tí, ktorých z miesta neuvidí. Čas sa môže skracovať a keď vedúci vyberie na nálet širokú lúku, tak viete, že je poriadne zákerný, že si hru užíva a že s ním je sranda!

MAGNET! – do desiatich sekúnd musia všetci dobehnúť k vedúcemi (alebo k svojim vedúcim). Ideálne pre lenivcov a slimákov niekde vzadu

NAHÁŇAČKA! – prví desiati, ktorí dobehnú utekajúceho vedúceho, dostanú malú sladkú odmenu. Vhodné, keď nás čaká prudké stúpanie a nikomu sa nechce, len vedúci Bohvie z kade berie energiu!

POTOPA! – všetci musia do desiatich sekund vyjsť na vyvýšené miesto, kameň, strom, peň, jednoducho nesmú sa dotýkať zeme.

LASTOVIČKA! – všetci musia spraviť lastovičku.

BOCIAN! – všetci musia spraviť bociana.

 

Signály a ich plnenie prispôsobte veku detí. Ďalšie signály si môžete pridávať podľa ľubovôle, fantázií sa medze nekladú.

 

Vyhodnotenie: Nevyhodnocuje sa, hra je určená na odpútanie pozornosti od dlhého chodenia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *