Blíži sa Noci múzeí a galérií 2021: Zaujímavosťou bude aj svadobné stolovanie

Blíži sa Noci múzeí a galérií 2021: Zaujímavosťou bude aj svadobné stolovanie

11. 05. 2021  Slovensko  DROMEDAR.SK

Tretia májová sobota (15. 5.) bude na Slovensku patriť celoeurópskemu podujatiu Noc múzeí a galérií. V poradí 17. ročník prebehne online i prezenčne. Je zrejmé, že záujemcovia budú môcť mnohé z múzeí a galérií aj skutočne navštíviť, oznámilo v pondelok Slovenské národné múzeum (SNM), ktoré podujatie organizuje v spolupráci so Zväzom múzeí na Slovensku (ZMS).

Online program pripravili bratislavská Bibiana, Galéria Nedbalka a ďalší.  Galéria mesta Bratislavy privíta návštevníkov v expozíciách v Mirbachovom a Pálffyho paláci, ponúka aj online možnosť cítiť sa ako výtvarný turista či poslať virtuálnu pohľadnicu z výstavy diel Edmunda Gwerka. Múzeum polície prvýkrát na podujatí sprístupní svoje expozície a opäť prinesie virtuálne listovanie žandárskymi príbehmi v dobových časopisoch.

Noc múzeí a galérií

Múzeum mesta Bratislavy premietne dokumentárne filmy Na slovíčko s kurátorom a predstaví tvorivý proces vzniku výstav. Slovenská národná galéria (SNG) prispeje novým výstavným cyklom Vo výklade, ktorým bude vo verejnom priestore predstavovať diela reagujúce na otázky súčasného spoločenského života. Slovenské centrum dizajnu sprístupní znovu otvorenú výstavu Slovenské múzeum dizajnu – 100 rokov dizajnu a novú výstavu 2 x Polonský v Galérii dizajnu Satelit. Kunsthalle Bratislava chystá online aj prezenčné rodinné aktivity v podobe participatívnych hier s kresbou.

Link na stránku: https://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/2112877/Blizi-sa-Noci-muzei-a-galerii-2021–Zaujimavostou-bude-aj-svadobne-stolovanie

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *