Ako použiť našu stránku?

Čo všetko sa nachádza na našom webe, ako to nájsť a ako sa orientovať na našej stránke?

Ako použiť našu stránku?

 

Fulltextový vyhľadávač: Nájdete ho v päte stránky v ľavej časti.

 

Ľavý stĺpec: Nájdete tam posledne pridané články v jednotlivých kategóriách. Po kliknutí na „viac“ sa vám zobrazí zoznam článkov v danej kategórií v abecednom poradí. Ak potrebujete filtrorvať články (napr. tipy na výlety podľa regiónu) použite hlavné menu. V dolnej časti nájdete odkaz na našu facebook stránku a licenciu Creative Commons.

Ľavý stĺpec je pre všetky časti stránky, kde sa zobrazuje, rovnaký.

 

Hlavné menu: Hlavný obsah našej stránky. Pre všetky časti našej stránky je rovnaké.

 • Aktuality: monitoring médií v oblasti prírody, práce s mládežou a voľného času
 • Naše tábory a výlety: Nami pripravované akcie pre deti
 • DS pomáha ; ) : Informácie o dobrovoľníckej iniciatíve Dračej stopy. Nekomerčné dobročinné aktivity
 • Podujatia: Prehľad vybraných podujatí pripravovaných na východnom Slovensku pre deti, rodiny, verejnosť a pod., zoradené podľa dátumu začiatku podujatia.
 • Tipy na výlety, databáza hier, tipy na činnosť: články s autorskými materiálmi na stiahnutie, mapami, fotografiami a videami. Pomocou podmenu v rámci každého tlačítka je možné filtrovať tieto články podľa rôznych kategórií.
 • Vhodné na exkurziu/školský výlet (Tipy na výlety): Mapa a zoznam miest, ktoré sú vhodné na návštevu pre organizované skupiny (napr. pre tábory)
 • Vzorové programy a trasy (Tipy na výlety): Mapa a zoznam miest, pre ktoré máme spracované časové plány, orientačné mapky, dopravu, výbavu a pod., tak ako sme výlety na tieto miesta zorganizovali my.
 • Interaktívne mapy (Tipy na výlety): Mapy s vyznačenými miestami, ktoré máme opísané na stránke aj s možnosťou otvoriť si jednotlivé články.
 • Komerčná ponuka: ponuka atrakcií, animátorov a programov pre školy, firmy, mestá, obce. Zabezpečujeme MDD, Mikuláše, tábory, karnevaly, letné festivaly. K dispozícií máme súťažné stanovištia, facepainting, modelovanie z balónov, maskotov, nafukovacie hrady a množstvo iných atrakcií.

 

Sekcia „tipy na výlety“: Môžete si zobraziť všetky články v abecednom poradí po kliknutí v hlavnom menu na „Tipy na výlety“ alebo odfiltrovať články podľa rôznych kategórií – sledujte položky v podmenu Tipy na výlety (môžete si napríklad zobraziť tipy na výlety len z okresu Prešov alebo podľa náročnosti „Nenáročné“ a pod.). Filtre sa nedajú kombinovať.

Každý článok obsahuje turistickú mapu daného miesta a google mapu so zobrazením ďalších zaujímavých miest v okruhu 5 km. Na tieto miesta v mape sa dá kliknúť a otvoriť si články k ním na samostatnej stránke.

Miesta sú podľa typu farebne odlíšené, kompletnú mapu všetkých miest opísaných na našej stránke nájdete v sekcií Tipy na výlety – Interaktívne mapy.

 

Pre lepšiu orientáciu môžete využiť naše odporúčania:

Vhodné na exkurziu/školský výlet – filter pre miesta vhodné na hromadné výlety pre mládež. Ideálna pomôcka pre vedúcich klubov, krúžkov, táborov a učiteľov.

Vzorové programy a trasy – filter pre miesta a trasy, ktoré sme so skupinou detí navštívili a poskytujeme k nim kompletné materiály, ktoré máme vypracované (časové plány, spoje, výškový profil trasy a pod. )

 

Certifikáty

 

Certifikát udelený náučným chodníkom s výnimočnou úrovňou spracovania, nápaditosťou, technickým spracovaním alebo zaujímavým miestom. Funguje aj ako filter (po kliknutí na certifikát alebo na kategóriu „oplatí sa“ sa vám zobrazí zoznam náučných chodníkov s týmto certifikátom)

 

 

Certifikát udelený miestam, ktoré sú výnimočné svojou atraktivitou pre malých návštevníkov. Funguje aj ako filter – po kliknutí na obrázok alebo kategóriu „NIKO odporúča!“ sa zobrazí zoznam článkov s týmto certifikátom.

 

Ďalšie informácie o nás: Pozri menu v päte stránky. Nájdeš tam

 • Kontakty, referencie
 • Ponuku práce
 • GDPR info
 • Technické info, formuláre s možnosťou podieľať sa na vytváraní obsahu a pod.

 

Toto menu je pre všetky časti stránky rovnaké.

 

Odkazy na stránky naucnechodniky.draciastopa.sk, kupaliska.draciastopa.sk, a ubytovanie.draciastopa.sk sú umiestnené v päte stránky a presmerujú vás na informačné podstránky týchto kategórií. Z inej časti stránky sa na ne nedá dostať.

 

Návrat na hlavnú stránku: Kliknite na logo v hlavičke stránky.